Vzory smluv ke stažení zdarma

Předmanželská smlouva vzor

Předmanželská smlouva se uzavírá před manželstvím a v Česku to není zatím moc rozšířené. Ale stále více párů takovou smlouvu uzavírá. V článku je i vzorová předmanželská smlouva ve formátu .doc.

Uzavřené předmanželské smlouvy

Předmanželská smlouva se nejčastěji uzavírá v těch případech, kdy jsou hodně rozdílné příjmy či majetek ženy a muže. Druhá strana by se mohla bát případných ztrát při rozvodu a proto uzavřou předem předmanželskou smlouvu. Aby bylo v této smlouvě vše jednoznačně uvedeno a později nemohly vzniknout žádné dohody. Tuto smlouvu vám může udělat na míru právník či notář, ale sestavení bývá většinou hodně drahé. Další možností je možnost využití vzorových smluv, které jsou zcela zdarma.

Co by měla obsahovat předmanželska smlouva ?

Předmanželská smlouva by měla obsahovat informaci, že je uzaviraná dle dle ust. § 143 písm. a) občanského zákoníku. Uvedou se veškeré informace jak u muži, tak o ženě. Tedy jméno, příjmení, kompletní adresa, den narození. Pak už začíná samotný předmět smlouvy. Ideální je dělit smlouvu do jednotlivých částí, ať je to více přehledné. Na konci je nutné uvést datum a místo sepsání této předmanželské smlouvy. Všechny strany uvedou svůj podpis.

Předmanželská smlouva vzor ke stažení zdarma

Předmanželská smlouva vzor je možná stáhnout zdarma například Zde!. Tato předmanželská smlouva je ve formátu .doc a můžete si jí stáhnout zcela zdarma bez nutnosti platit nějaké poplatky či něco podobného. Výhodou je, že jí může jednodušše upravit v textovém editoru Word.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close