Auto

Předčasné ukončení leasingu

Předčasné ukončení leasingu může být provedeno z různých důvodů. Často to bývá díky havárii, odcizení automobilu či ukončení leasingu ze strany leasingové společnosti. Často pro neplacení leasingových splátek.

Dopravní nehoda a totální škoda

Doprvní nehoda je vždy velmi nepříjemná událost, ještě více v případě když máme auto na leasing. Pokud dojde k totální škodě, tak se často ukončení předčasně smlouva o leasingu na auto. Je to hlavně proto, že taková oprava auta by byla vlastně o hodně dražší. A tak se to ani nevyplatí.

Předčasné ukončení leasingu kvůli kráděži auta

Ani krádeže aut nejsou v dnešní době nějakou vyjímkou, spíše jsou hodně časté. A při leasingu je to ještě horší. Platí tady, že leasingová splátky musíte platit až do té doby, dokud oddělení Policie případ neodloží. Poté leasingová společnost provede vyúčtování leasingové smlouvy a dojde k vyrování.

Předčasné ukončení leasingu pro neplacení splátek

Leasingová smlouva na automobil může být také ukončena ze straně leasingové společnosti pro neplnění smluvních podmínek. Nejčastěji dochází k ukončení leasingu ze strany leasingové společnosti kvůli neplacení leasingových splátek. A často k tomu přistupují až po opakovaném neplacení leasingových splátek. Poté leasingová společnost auto zabaví, je to pro ní jednoduché, protože auto je po celou dobu leasingu jejím majetkem.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close