Vzory smluv ke stažení zdarma

Odstoupení od smlouvy vzor

Máte právo na odstoupení od smlouvy, ale nevíte jak by měla takové odstoupení od smlouvy vlastně vypadat. Podívejte se na vzorové odstoupení od smlouvy.

Odstoupení od smlouvy

Odstoupení od smlouvy můžete v případech, kdy to dovoluje občanský zákoník. Pokud je tato možnost uvedená v samotné smlouvě, tak máte také právo odstoupit od smlouvy. Odstoupení od smlouvy je nejlepší poslat druhé straně písemné a to doporučeným dopisem do vlastních rukou. Aby jste mohly mít později nějaký důkaz, že jste jim odstoupení od smlouvy opravdu poslaly. Například při nákupech na internetu platí, že můžete zboží vrátit do 14 dní.

Co by mělo obsahovat odstoupení od smlouvy ?

Odstoupení od smlouvy by mělo na začátku obsahovat údaje o obou zůčasněných stranách. Tedy o kupujicím a prodávajicím. Uvedete paragraf občanského zákoníku. Uvedete všechny důležité informace o předmětu od kterého chcete odstoupit. Na závěr uvedete kdy bylo odstoupení od smlouvy sepsáno. Je také důležité připojit váš podpis.

Odstoupení od smlouvy vzor ke stažení zdarma

Odstoupení od smlouvy vzor je možné si stáhnout například zde!. Stačí si tedy samotné odstoupení stáhnout a vytisknout si je na tiskárně. Pak už stačí jen doplnit údaje a máte hotovo. Ideální je však vždy podobu odstoupení od smlouvy konzultovat se svým právníkem.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close