Investice

Obchodování s akciemi

Dozvíte se jakým způsobem probíhá obchodování s akciemi a jestli jsou lepší růstové akcie nebo dividendové akcie, které vyplácejí pravidelnou dividendu.

Obchodování s akciemi probíhá přes burzu

Obchodování s akciemi probíhá na burze cenných papírů. České akcie může nakupovat na Pražské burze cenných papíru. Vyberete si nějakého obchodníka s akciemi a ním uzavřete komisionářskou smlouvu. V dnešní době můžete bez problémů obchodovat s akciemi i přes internet. Teď už stačí jen vybrat ty správné akcie a můžete začít investovat do akcií.

Růstové akcie

Pokud chcete mít nějaké větší zisky, tak se musíte zaměřit na růstové akcie. Jsou to takové akcie, které mají velký potenciál, že budou ještě hodně růst. Vždy je důležité akcii levně nakoupit a poté jí v době vrcholu cenu akcie výhodně prodat. Časování je však velice náročně a odhadnout se to často nedaří ani těm nejlepším hráčům. Vždy by jste si měly pořádně nastudovat do jaké firmy vlastně investujete. Musíte nasbírat dostatek informací a až pak můžete bezpečně investovat. U růstových akcií je potřeba počítat s tím, že akcie mohou i výrazně poklesnout. Je třeba s tím tedy počítat.

Dividendové akcie

Další možností jak obchodovat s akciemi je zaměřit na na dividendové akcie. Jsou to akcie zavedených firem, které pravidelně svůj zisk výplacejí pomocí dividendy. O dividendě se většinou rozhoduje každý rok na valné hromadě. Dividendové akcie jsou zajímavé v tom, že vám mohou pomocí dividendy každý rok přinášet nějaký zisk. Můžeme si tak vytvořit určité pasivní příjmy. Většinou se to pohybuje v rozmezí 5 – 10 procent z ceny akcie ročně. Hodně dividendových akcií je i na naší Pražské burze. Výhodně vypadají v současné době především tito dividendové tituly:

  • ČEZ
  • Philip Morris
  • Fortuna
Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close