Vzory smluv ke stažení zdarma

Nájemní smlouva vzor

Chcete pronajímat svoji nemovitost (ať už rodinný dům či byt) ? Tak to by jste měly mít určitě sepsat řádnou nájemní smlouvu se svým novým nájemníkem.

K čemu slouží nájemní smlouva ?

Nájemní smlouva určuje pravidla jak pro nájemce, tak také pro pronajímatele. Nájemní smlouva by měla také obsahovat evidenční list nebo předávací protokol. Nájemní smlouva je vždy v písemné formě a ujasňuje také další pravidla pro obě strany. Ať už to vy jako pronajimatel, ale také pravidla pro nájemce.

Vzorová nájemní smlouva: co by měla obsahovat ?

Nájemní smlouva by měla obsahovat informaci o tom, že je uzavřena podle ustanovení zákona č. 40/1964 Sb., občanského zákoníku. Uvedou se základní informace o pronajimateli a nájemci. Uvede se přesná poloha bytu a přesná adresa bytu. Specifikuje se velikost nemovitosti a vybavení domu v jednotlivých mísnostech. Uvede se také doba trvání pronájmu nemovitosti. Popíše se také výše nájemného a způsob jakým bude nájemné každý měsíc hrazeno. Dále se určí práva a povinnosti obou zůčastněných stran. Přípojí se také důležité přílohy. Na závěr uvedeme datum a místo podpisu smlouvy. Musí tam být také podpisy obou stran.

Nájemní smlouva vzor ke stažení zdarma

Nájemní smlouva vzor je k dispozici ke stažení zdarma například zde! Vzorová nájemní smlouva je ve formátu .doc. Můžete si jí buď hned vytisknotu a údaje pak doplnit ručně. Nebo můžete doplnit údaje ve Wordu a pak už dojde jen k doplnění některých informací a k podpisům smlouvy.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Přečti si také

Close
Close