Nakupování

Merkury Market v Polsku

Merkury Market je polská společnost zabývající se prodejem stavebního materiálu a vybavení pro interiéry. Společnost na český trh vstoupila v roce 2015, kdy převzala většinu prodejen společnosti Baumax.

Co je Merkury Market?

Merkury Market vznikl již v roce 1991. Zabývá se prodejem stavebního materiálu a vybavení pro interiéry. Nabídka uspokojí potřeby jak individuálních zákazníků, tak řemeslníků, stavebníků či velkoodběratelů. Výběr mají z více než 55 000 výrobků. Mezi nimi najdou širokou nabídku dlažby a obkladů, a to jak polských, tak zahraničních značek. Dále to jsou truhlářské výrobky jako dveře, okna, obkladové panely či plovoucí podlahy. Nelze opomenout ani nabídku lustrů a lamp, tapet, záclon, závěsů, garnýží a koberců. Nechybí ani sanitární keramika a armatura.

Merkury Market v České republice

Na podzim roku 2015 se objevila zpráva, že Merkury Market přebírá většinu prodejen společnosti Baumax, jež v předchozích letech zaznamenala ztrátu. Původně se hovořilo o tom, že značka Baumax s koncem roku 2015 úplně vymizí. Nicméně Merkury Market se rozhodla značku ponechat. Změna vlastníka zákazníkům přinesla rozšíření nabídky zboží, lepší obsluhu a nižší ceny.

Merkury Market a benefity pro věrné zákazníky

Heslem společnosti je „Stavěj a přestavuj levněji“. Společnost tak pro své stálé zákazníky připravila věrnostní program v podobě slevy ve výši až 10 % a garance nejnižší ceny. Program ovšem platí pouze na území okresu Cieszyn a vztahuje se pouze na výrobky zakoupené v obchodním domě „Merkury Market“ v Cieszyně.

Slevu zákazníci čerpají buď formou snížení ceny výrobku, jestliže daný výrobek ještě nezakoupili, nebo formou vrácení cenového rozdílu, pakliže již výrobek zakoupili. Ve druhém případě je stanovena lhůta 7 dnů ode dne zakoupení výrobku.

Aby zákazník získal sníženou cenu, pak musí doložit existenci totožného výrobku. Tento výrobek musí být prodáván v maloobchodní prodejně, jež nespadá pod síť Merkury Market, ale nachází se na území okresu Cieszyn. Cena výrobku musí být navíc uváděna v polské měně.

Pokud se jedná o situaci, kdy zákazník výrobek již zakoupil a nyní zjistil, že jej mohl koupit levněji, pak může požádat o vrácení cenového přeplatku. Musí ovšem doložit reklamní leták konkurenční prodejny sídlící na území okresu Cieszyn, kde bude jasně uvedena cena totožného výrobku. Alternativou je doložení originálního dokladu stvrzujícího cenovou nabídku.

Další podmínkou pro výplatu cenového rozdílu je to, že zákazník musí navštívit obchodní dům Merkury Market v Cieszyně, kde daný výrobek zakoupil. Sebou musí mít připravený originální doklad nebo fakturu, aktuální reklamní leták konkurenční prodejny nebo originální doklad potvrzující závaznou cenovou nabídku.

Pro uplatnění programu se nesmí jednat o výrobky nabízené v rámci výprodeje, internetového prodeje, nebo výrobky, které jsou nabízené levněji z důvodu zhoršení kvality (poškození výrobku).

Obdobný věrnostní program mohou využívat také zákazníci v Čechách. Podmínky se však mírně liší. Viz informace na stránkách Baumaxu.

Štítky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close