Reklamní články

Jak ušetřit při výběru podnikového informačního systému?

Implementace vhodně zvoleného podnikového informačního systému neboli ERP je pro větší firmy nezbytná. Zároveň jde o správný krok pro střední podniky a většinou i menší firmy. Důležitý je ovšem onen zmíněný přívlastek „vhodně zvolený“ – cílem implementace by měly být standardizace a zjednodušení procesů, snadný přístup k informacím, možnost delegace činností a v neposlední řadě vyvozování osobní zodpovědnosti. Jinými slovy – podnikový systém musí firmu posunout kupředu a nikoliv zkomplikovat život zaměstnancům a vnést do všeho ještě větší zmatek.

Vývoj se většinou nevyplatí

Vybrat ten správný ekonomický systém není snadné. Na trhu je množství produktů různých kvalit, a navíc se nabízí otázka, zde není výhodnější investovat do vlastního řešení. Odpověď však většinou zní NIKOLIV. Vývoj ERP na míru je natolik nákladný a nese s sebou nemalá rizika, že se drtivé většině firem nevyplatí.

ERP

Ale který informační systém je ten správný pro vás? Z finančního hlediska je naprosto zbytečné platit za funkce, které nevyužijete. Na druhou stranu byste měli počítat s tím, že vaše firma vyroste a bude potřebovat sofistikovanější software. Opět se tedy dostáváte na pomyslnou křižovatku.

Modulový systém roste s firmou

Optimální řešení má podobu modulového systému. V prvé řadě byste si však měli uvědomit, co a v jakém rozsahu chcete zpracovávat. Pro představu: živnostník si vystačí se základními moduly, zatímco středně velká společnost již potřebuje rozsáhlejší funkcionalitu. Větší firma pak manažerský informační systém, který umožňuje snadný reporting a controlling.

Všemi výše uvedenými vlastnostmi oplývají produkty od českých vývojářů ze společnosti SAUL IS. Nabízí varianty pro živnostníky, středně velké firmy i větší podniky, a to včetně manažerské nadstavby a výrobního podnikového systému. Bližší informace najdete na www.saul.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close