Americká hypotéka bez registru je druh americké hypotéku u kterých není prověřován registr dlužníků. Zaměříme se právě na rozbor těchto amerických hypotéko, které jsou poskytované bez prověřování registru dlužníků.

Co je to Americká hypotéka ?

Co je to klasická hypotéka ví většina lidí v České republice, ale americká hypotéka je o hodně méně známá. Proto stále hodně lidí neví o co jde. Americká hypotéka funguje vlastně jako klasická hypotéka, musíte tedy ručit nějakou vaší nemovitostí, ale rozdíl je v tom, že peníze nemusíte použít na financování bydlení, ale peníze můžete využít na co budete chtít. Je to tedy vlastně taková neúčelová hypotéka, kdy je možné peníze použít opravdu na cokoliv.

Zápis v registru dlužníků

V České republice má problém se zápisem hodně lidí, proto také existuje americká hypotéka bez registru, která právě reaguje na to, že stále více lidí je v registrech dlužníků a proto nemohou získat klasickou americkou hypotéku, u které se finanční společnost vždy dívá do registru dlužníků. A finanční společnost si tak ověřuje, jestli její budoucí klient neměly problémy se splácením u jiných společností a firem.

Americká hypotéka bez registru: kdo jí poskytuje ?

U bank určitě nepočítejte s tím, že poskytují americkou hypotéku bez registru dlužníků. Banky jsou hodně opatrné a proto také americkou hypotéku poskytují pouze s prověřením registr dlužníků. Americká hypotéka bez registru se může získat u družstevní záložen nebo u nebankovních společností. Raději bych volil tu družstevní záložnu, protože tam budou podmínky o hodně lepší. V případě nebankovních společností má smysl se obracet pouze na velké a zavedené nebankovní společnosti, které působí na trhu delší dobu.

Důležité parametry americké hypotéky

Na závěr si uvedeme důležité parametry u americké hypotéky:

Porovnejte si výši úroků u jednotlivých hypotečních bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

  • celková výše hypotéky
  • částka, kterou si chcete na americkou hypotéku půjčit
  • roční úrok
  • poplatky za sjednání
  • poplatky za vedení hypotečního úvěru
  • případné pokuty a sankce

Určitě je nutné vždy si přečíst pořádně písemnou smlouvu, kterou budete případně podepisovat. Určitě smlouvu nepodepisujte bez toho, aniž by jste si tu smlouvu pořádně pročetly.